Jaroslav Knichal: Bůh a válka

O setkání

Zveme vás na přednášku a následnou diskuzi s katolickým knězem a hlavním kaplanem Armády České republiky Jaroslavem Knichalem do galerie Display.

Jaroslav Knichal je katolický kněz, v roce 2003 se stal vojenským kaplanem a od roku 2015 zastává pozici hlavního kaplana Armády České republiky. Zúčastnil se vojenských misí v Iráku, Kosovu a Afghánistánu. Jak pečovat o duchovní život uprostřed bitevního pole? Čím procházejí čeští vojáci při zahraničních operacích a jak jim zde může pomoci víra? Válka a použití síly v křesťanské tradici? Je to vůbec možné? Kdo je vojenský kaplan? Jaká je historie Duchovní služby v rezortu obrany?

Cyklus přednášek je součástí procesu tvorby divadelního projektu Oh My Gun, který je spoluprací divadelní skupiny 8lidí a umělce Jiřího Žáka. Projekt se zaměřuje na minulost i současnost českého zbrojního průmyslu. Sleduje historii českých zbraní jako prostředku pro vytváření diplomatických vztahů a jejich vývozu do blízkovýchodního regionu, zvláště pak Sýrie. Tvůrci*kyně budou skrze performativní možnosti divadla zkoumat vliv České republiky, malého semi periferního státu uprostřed Evropy, na válečné konflikty současného světa. 

Vstupné zdarma

Termín

2. 11. 2022, 18:30
Veřejný