Členové

Petr Erbes

Petr je mezi 8lidmi známý jako vášnivý kytarista, důmyslný tvůrce deskových a počítačových her, zvídavý fanda dějepravy a sebejistý ďábelský šofér. Vždy má v zásobě celou řadu neotřelých témat, která přímo vybízejí k divadelnímu nebo uměleckému zpracování. Málokdo ví, že Petrovu divadelní tvorbu zásadně ovlivňuje jeho bohatá zkušenost s vedením letních táborů v rodné Poličce. Režijní a dramaturgické připomínky proto podává zásadně v kraťasech, s kytarou v ruce, v táborákové tónině D dur.

Emilie Formanová

Emilka ve skupině zajišťuje nejen produkci, ale i pozitivní přístup, péči o druhé. Představuje také mimořádnou hereckou posilou, přestože se na jeviště staví pouze v krizové situaci. Členkou 8lidí je od samého počátku, kdy jsme ji objevili mezi ostatními studenty produkce jako jedinečný talent. Od té doby si jí všimlo i mnoho dalších skupin a institucí, ale Emilka je nám stále věrná. Autorka těchto řádků obdivuje její laskavý úsměv a ráda tráví čas v jejím objetí. 

Nina Jacques

Nina je největší polyglot naší skupiny. Má obrovský přehled o všem, co se děje ve světě i v naší republice. Je nesmírně vzdělaná a krásná. Často nám vypráví o svých trapasech z divadelního prostředí nebo soukromého života. Svými historkami i tím, že se nebojí říct nahlas negativní stránky fungování skupiny, tvoří stabilitu 8lidí. Často nás také hostí u sebe doma, například ku příležitosti již tradiční vánoční raclette párty. Díky ní máme oficiální sídlo spolku. Nina nepoužívá běžné sociální sítě (Facebook, Instagram atd.) – ne že by z naší skupiny byla jediná – ale píše fakt skvělý newsletter, kde si můžete přečíst její kulturní tipy, úvahy i doporučení na výlety

Boris Jedinák

Boris, prostě Boris. Přezdívky má, ale nepoužívají se. Nechodí pozdě. Nikdy. Skoro nikdy. Když už ano, tak jen protože ho to naučili ostatní členové. Dochvilnost má se sestrou Viktorkou společnou. Vždy když Boris usilovně přemýšlí nebo se směje, hladí si špičku nosu. Když k jevu dochází, víme, že bude následovat zajímavý fakt, zpochybnění informací nebo vtip. Na Borise se můžeme spolehnout. V náročnějších chvílích dokáže povzbudit milými slovy a obejmout. Opřít se o něj můžeme kdykoliv, obrazně i doslova. Boris je tanečník. Mimořádný tanečník.

Anna Klimešová

8:14 Ja se omauvam ja se zaspala 🙁
8:14 Hned tam budovat.
8:15 Jažíš, automat.
8:16 😀
Anička má ráda moře a nerada brzo vstává. Ale i když ji nutíme vstávat každé úterý před osmou, je vždy laskavá, přátelská a umí trpělivě naslouchat. Stejně tak ale dokáže věci v tu správnou chvíli zpochybnit. Komorní A je určující tón k ladění hudebních nástrojů v orchestru. Bez Anny by 8lidí neladilo. Nejspíš bychom také neměli jedinou společnou fotku, které Anička obětavě, při každé příležitosti, a s vervou mámy na promocích, pořizuje. Kromě toho, že je slaďující členkou 8lidí, je také úspěšnou režisérkou. Žánrově se sice nevyhraňuje, ale jak by řekla Alice, „na Aničku berte děti“. Protože co patří do kategorie A, představuje nejvyšší úroveň i kvalitu!

Alice Kofláková

Alice se spolu s Emilkou stará o produkci jednotlivých představení i organizaci 8lidí, zároveň má na kontě mnoho záskoků v různých rolích jiných členů. Má podnikavého a optimistického ducha, který se probudil již v útlém dětství, kdy jako vášnivá skautka získala rekordních 25 bobříků. Alice je veselá a férová. Umí řídit velkou dodávku. Vždy ví, kdy je jaký deadline. Píše krásně strukturované emaily a je vždy na vše připravená.

V 8lidech získala bobříky za všeobecnou koordinaci, přípravu speciálních stmelovacích programů a vytváření přehledných zápisů na často velice chaotických ranních schůzích. Její email zpravidla končí: „mějte se moc hezky a dobrou…“

Karolína Kotrbová

Studentka teorie a kritiky Magdalena Malinová ve své semestrální práci o tvůrčím procesu 8lidí napsala, že „výtvarnými schopnostmi disponují pouze někteří členové (zato názor mají všichni*)“. Karolína výtvarně nadanou členkou je, ale tím její úloha zdaleka nekončí. Její dramaturgické schopnosti a důkladné rešerše nejednou uvedly na pravou míru sáhodlouhé diskuze naší skupiny. Mluví plynně německy, ráda kreslí portréty členů a včas vyplňuje doodly. Je to velmi laskavý, spolehlivý a starostlivý člověk. Tichá síla naší skupiny. Pevný bod 8lidí.

Zuzana Sceranková

Volají ma Zuzanka alebo Zuzi. Mezi mé silné stránky patří rozklad reality, hyperbolizace nevšedností, balet, latinskoamerické tance, vrh koulí, intelektuálně-objektová teatralizace slovní metafory či vtipu, nalézání podnětných referencí v Malé mořské víle (Disney, 1989), houževnatost, jemnost. Toto som si nenapísala sama, asi by som bola viac objektívna.

Vendula Tomšů

Bosorka pocházející z moravských kopců, která procestovala kus světa. Jako jediná z 8lidí ovládá japonštinu. Pro deset a více lidí dokáže s láskou uvařit indický dhal. Svými šikovnými ručičkami umí i málo proměnit v krásno. Je zručná řemeslně (jako by se s vercajkem v ruce narodila), má smysl pro detail a vše tvoří v souladu s řádem přírody. 

Viktorie Vášová

neboli Viktorka, nikdy ne Viky!

Dalo by se říci, že je jedním z nejpilnějších mravenečků v mraveništi. Je na ni spolehnutí, dobrovolně se hlásí i k neoblíbeným úkolům, vždy je přítomná a připravená. A hlavně – na rozdíl od většiny 8lidí umí počítat! Do kreativního procesu vnáší něhu a poetiku, jež hledá ve světě vědy. Málokdo ví, že Viktorka umí zatroubit na lesní roh, její domov vypadá jako džungle pokojovek a ve volných chvílích se věnuje tisku z výšky.