Prodloužená

Nejbližší představení

7. 10.
19.00
Prodloužená
Představení
Vzlet
předprodej již brzy

O projektu

Zatančeme si polku, valčík, mazurku. Světla potemní. Klepání nervózních podpatků a podrážek překryje zvuk valčíku. Slavnostně oblečení tanečníci nesměle vykročí přes parket ke skupině tanečnic. Pánská volenka. Za malou chvíli se sál naplní točícími se dvojicemi. Ruce se dotknou a oči se setkají.

Hodinami tance, které vrcholí večerem s názvem Prodloužená, navazuje skupina 8lidí na linii událostí, které jsou rozkročené mezi divadlem, happeningem a site-specific. 

„Taneční“ vycházejí z formy tradičních tanečních kurzů, které v Čechách každý rok absolvují tisíce mladých lidí. V podání 8lidí jsou ale určeny pro seniory. Během tří tanečních lekcí si účastníci znovu projdou základy společenských tanců (valčík, polku, mazurku, jive a další) a skrz jednotlivé tance se propadnou do vybraných okamžiků naší společné či osobní minulosti. 

Účastníky se pro tentokrát stala skupina 8lidí a soubory La Fiamma a Pavanela pod vedením Elišky Trojanové. Společně tak připravili mezigenerační ples, kterého se může zúčastnit kdokoli jakéhokoli věku, cílem je však dát prostor hlavně párům různých generací. 

Kdy jste naposledy tančili se svojí babičkou či se svým dědou?

„Když jsme přišli navštívit taneční lekce seniorů a seniorek, byli jsme jejich energií ohromeni. Takové taneční zkušenosti většina z nás zdaleka nemá. Během tří tanečních lekcí jsme společně připravovali Prodlouženou, ale hlavně jsme sdíleli prostor na parketu a zážitky z tanečních. Zajímalo nás, jak se s přibývající životní zkušeností mění náš vztah k tělu, k dotyku, k tanci. Jaký tanec se nám nejvíce zaryl do paměti? Co všechno se může na parketě stát? Účastníkům Prodloužené se chceme pokusit zpřítomnit zážitek ze setkání dvou různých generací na tanečním parketě.“

Večerem provází lektorka tance Kateřina Klementová, divadelní skupina 8lidí, taneční soubory La Fiamma a Pavanela a hudební program zajišťuje HarmCore Jazz band. 

Spolupráce

Kateřina Klementová (Doležalová)

19. června 2022 // Vzlet

Partneři