We Love Shooting

Nejbližší představení

17. 9.
18.30
We Love Shooting
Představení
Piazzeta ND – Náměstí Václava Havla Vstupenky
17. 9.
20.30
We Love Shooting
Představení
Piazzeta ND – Náměstí Václava Havla Vstupenky
18. 9.
18.30
We Love Shooting
Představení
Piazzeta ND – Náměstí Václava Havla Vstupenky

UPOZORNĚNÍ: Zářijové reprízy hrajeme výjmečně v novém prostoru tzv. „Themosu“ v budové Nové scény Národního divadla. Vstup z Piazzety – Náměstí Václava Havla.

Tragická událost na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy nás všechny hluboce zasáhla a zarmoutila. Bohužel také dodala naší inscenaci We Love Shooting smutně aktuální konotace a její název může po šoku, kterým celá naše společnost prochází, pochopitelně vyvolat obavy či odpor. Záměrem naší inscenace však není propagovat zbraně a násilí, ale naopak nabídnout kritický pohled na široké téma obchodu se zbraněmi. Vznikla v březnu 2023 a je naším příspěvkem do diskuse, která nyní nabývá na ještě větší důležitosti a naléhavosti.

O projektu

We Love Shooting je divadelní inscenace zabývající se problematikou obchodu se zbraněmi.

Kladli jste si někdy otázku, kolik stojí jedna kulka? Na kolik si člověk přijde při prodeji jednoho starého samopalu do válečné zóny? A kolik lidských životů takový samopal zachrání? A kdo si dnes může dovolit být pacifista?

Přijměte pozvání na řádnou valnou hromadu, na které rozhodnete o obchodech za desítky milionů dolarů. Zasedněte k jednacímu stolu a staňte se součástí obchodu s mírem! Zúčastníte se jedinečného zážitku pro 14 diváků. 

GunCzech je česká holdingová společnost s dlouholetou tradicí ve zbrojním průmyslu. Klade důraz na péči o dlouholeté obchodní vztahy, jakými byla například spolupráce Československa a Sýrie, která probíhala od padesátých let. 

Ve společnosti GunCzech je cítit rodinná atmosféra, přestože zaměstnává více než 6 000 lidí. V roce 2021 vygenerovala nekonsolidované tržby v hodnotě 2 mld. Kč a její produkty se exportují do Itálie, Španělska, Slovenska, Spojených států a počet spokojených zákazníků se stále rozrůstá. Výrobní portfolio je pestré: od kuličkových ložisek přes radarové a navigační systémy až po staré ale spolehlivé samopaly vzor 58. Celému světu GunCzech dokazuje, že Češi mají být na co pyšní. 

Recenze

Artalk.cz: Musíme si promluvit o zbraních
ArtCafé

Spolupráce

Koncept a realizace: Jiří Žák & 8lidí
Světla, zvuk: Václav Hruška

10. 3. 2023 // Galerie Display

Délka představení

90 min

Partneři